Kondicionér z jablečného octa


Kondicionér je nedílnou součástí péče o vlasy. Většina z nich (a samozřejmě i šampony) je testovaná na zvířatech. Naštěstí je možné sehnat i tu netestovanou kosmetiku
Ale pro mě ta nejpříjemnější možnost je vyrobit si kondicionér doma. Navíc je to velice jednoduché a jako bonus se budou vlasy po použití krásně lesknout. Jablečný ocet vyrovnává pH pokožky hlavy, obsahuje minerály i vitamíny a proto je vhodnější než klasický lihový ocet. Následující recept na výrobu pomůže zredukovat aroma octu a využijeme zbylé slupky z citrusů.

Kondicionér z jablečného octa:
  větší uzavíratelnou sklenici (např. od okurek)
  kůra z citrusů (nejlépe chemicky neošetřených)
  jablečný ocet (množství záleží na tom, kolik použijete citrusové kůry)

Kůru z citrusů (v mém případě z citronů a pomerančů) nasekáme na menší kousky a dáme do sklenice. Takto připravenou sklenici s kůrou naplníme jablečným octem, tak aby byla všechna kůra ponořená, a necháme 3-7 dní louhovat. Po této době, kůru přecedíme přes plátno a kondicionér je připraven k použití.
Po umytí šamponem vlasy opláchneme sklenicí octové vody (2 lžíce octa a  sklenici doplnit vlažnou vodou) a vlasy už neoplachujeme vodou. Případného odéru se nemusíte bát, velmi rychle vyprchá. Na suchých vlasech už nikdo nepozná, že jste použili ocet.

Také používáte jablečný ocet místo kondicionéru?

FitBlogies

Ahoj, jmenuji se Petra. Mám tak trochu jiný pohled na svět a snažím se i v těžkých situacích zachovat úsměv a optimismus. A co pro mě znamená být fit? Je to nejen cvičení, strava a péče o tělo celkově, ale i ta duševní stránka, kdy je člověk sám se sebou vyrovnaný. Pokud by vás cokoliv zajímalo napište mi na mail: hawlovapetra@seznam.cz

4 komentáře :

 1. To jsem ještě nezkoušela, ani o tom neslyšela! Děkuji za tip, určitě zkusím :)

  Nela z Beauty Charm
  GIVEAWAY - O krásné šperky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už naše babičky používaly ocet na oplach vlasů, ale nějak se na to zapomnělo. Přeju krásný zbytek dne :)

   Vymazat
 2. Dobrý den,
  zajímalo by mě,když toho udělám víc,jak dlouho kondicionér vydrží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý večer, ocet je sám o sobě konzervant.Takže i když jej uděláte do zásoby několik měsíců vydrží. Důležité je, aby při výrobě byla všechna kůra opravdu ponořená. Jinak by mohla neponořená kůra plesnivět. Přeji hodně úspěchů :)

   Vymazat