Apple pie s dýňovým pyré


Tak a je tu další recept s jablky a tentokrát i s dýní, v podobě klasického amerického jablečného koláče. Jako bonus je v koláči jemně kořeněné dýňové pyré. Nám doma moc dlouho nevydržel, do druhého dne byl snědený a to jsme jen dva, tak jdeme na recept.

Apple pie s dýňovým pyré (forma na koláč 26 cm):
Těsto
  2 a ½ hrnku hladké mouky (či celozrnné mouky)
  2 lžíce cukru (lze vynechat)
  špetka soli
  200 g rostlinného „másla“
  7 lžic vody

Jablečná náplň
  8 jablek
  4 lžíce cukru
  skořice podle chuti
  malá špetka muškátového oříšku

Dýňové pyré
  ½ dýně
  1 dcl vody
  3 tobolky kardamomu (můžeme použít i mletý podle chuti)
  cukr podle chuti
  pár kapek citronové šťávy
  2 lžíce sušeného rostlinného mléka (lze vynechat)

Připravíme těsto z daných surovin. Tuk je lepší zapracovat do těsta studený, těsto se nebude tolik lepit. Vypracované těsto dáme alespoň na 1 hodinu do lednice. 

Mezitím očistíme a nakrájíme jablka, smícháme s cukrem a kořením.

Polovinu dýně nakrájíme na kousky (pokud máme odrůdu Hokaido, tak ji nemusíme loupat), a uvaříme ji podlitou vodou s kardamomem doměkka. Z uvařené dýně odstraníme tobolky kardamomu, rozmixujeme a dochutíme, cukrem, citronovou šťávou a popřípadě zjemníme sušeným rostlinným mlékem.Těsto si rozdělíme na 2 poloviny. Vyválíme první díl na cca 3-4 mm tlustý plát, který přendáme do formy, přebytky těsta kolem formy odkrojíme. Na těsto pak dáme dýňové pyré a navrstvíme jablečnou náplň. Přikryjeme druhým stejně vyváleným dílem těsta, do kterého uděláme několik otvorů, aby mohla unikat při pečení pára. Případně můžeme ze zbytků těsta vyrobit nějaké ozdoby na koláč. Koláč pečeme na 200°C asi 45 minut.

Už jste zkoušeli apple pie?

FitBlogies

Ahoj, jmenuji se Petra. Mám tak trochu jiný pohled na svět a snažím se i v těžkých situacích zachovat úsměv a optimismus. A co pro mě znamená být fit? Je to nejen cvičení, strava a péče o tělo celkově, ale i ta duševní stránka, kdy je člověk sám se sebou vyrovnaný. Pokud by vás cokoliv zajímalo napište mi na mail: hawlovapetra@seznam.cz

Žádné komentáře :

Okomentovat