Domácí výživný krém
A je tu další tip na vánoční dárek. Takový krém v drogerii ani v lékárně nekoupíte, obsahuje za studena lisované oleje a nerafinovaná másla, která pokožku krásně hydratují a regenerují. Jediným konzervantem je vitamín E.

Výživný krém:
  2 vrchovaté lžičky bambuckého másla
  1 vrchovatá lžička kokosového oleje
  1 lžička olivového másla (pokud jej nechcete použít, lze nahradit bambuckým máslem)
  2 lžičky mandlového oleje
  1/2 lžičky arganového oleje (lze nahradit mandlovým olejem, ale arganový olej je takový malý zázrak   pro pleť)
  1 vrchovatá lžička kokosového vosku (kokosový vosk lze také nahradit, ale musí se upravit množství,   jelikož tento vosk není tak tuhý jako např.: včelí vosk, kterého bych dala max. 1/4 lžičky)
  cca 5 kapek vitamínu E
  cca 5 kapek esenciálního oleje (např.: levandule, grep, skořice,...)
  

Postup je velice jednoduchý. Ve vodní lázni rozpustíme másla, vosk a kokosový olej. Rozpuštěnou směs sundáme z lázně a přimícháme mandlový olej, arganový olej a vitamín E. Pokud už směs lehce vychladla, můžeme přidat i vonnou složku v podobě oblíbeného esenciálního oleje.


Až hotový krém ztuhne, prošleháme jej metličkou a naplníme do kelímku. A je hotovo, krém lze použít na obličej i tělo a stačí jej použít menší množství, než kupovaného krému. Všechny použité suroviny lze zakoupit třeba zde.


Už jste zkoušeli domácí pleťový krém?

FitBlogies

Ahoj, jmenuji se Petra. Mám tak trochu jiný pohled na svět a snažím se i v těžkých situacích zachovat úsměv a optimismus. A co pro mě znamená být fit? Je to nejen cvičení, strava a péče o tělo celkově, ale i ta duševní stránka, kdy je člověk sám se sebou vyrovnaný. Pokud by vás cokoliv zajímalo napište mi na mail: hawlovapetra@seznam.cz

Žádné komentáře :

Okomentovat