Švestkový koláč s datlovým pyré


Novoroční předsevzetí v tuto dobu už ztrácí svůj elán a zabíháme do běžné rutiny. Sice mezi takové lidi nepatřím, jelikož se změnami se může začít kdykoliv a ne jen 1. ledna, ale vymyslet něco sladkého a přitom zdravějšího, než je běžně ke koupení nebo upečení je fajn.

Švestkový koláč s datlovým pyré:
(1 plech)
 těsto
 400 g mouky různých kombinací (v mém případě to bylo 200 g pšeničné celozrnné a 200 g polohrubé)
  80 g rozehřátého kokosového oleje (či  jiného oleje)
  cca hrnek rostlinného mléka
  1/2 kostky droždí
  1 lžíce cukru
  špetka soli

datlové pyré
  200 g vypeckovaných sušených datlí
  200 ml vody
  2 lžíce lněného semínka

  1 sklenice zavařených švestek nebo cca 400 g čerstvých vypeckovaných švestek
  


Nejprve si namočíme datle alespoň na 2 hodiny do 200 ml vody a můžeme rovnou přidat i lněné semínko, aby také nabobtnalo. Poté vše rozmixujeme na pyré. 
Těsto je klasické kynuté, tudíž si připravíme kvásek z droždí, lžíce cukru a trochy vlažného rostlinného mléka. Kvásek zaprášíme moukou a necháme vzejít. Jakmile kvásek vzejde, smícháme jej s ostatními surovinami na přípravu těsta a vypracujeme hladké, vláčné těsto, které necháme vykynout.
Vykynuté těsto přemístíme na plech, ve kterém je pečící papír a rukama těsto rozprostřeme až do krajů. Na těsto nalijeme datlové pyré a nakonec přidáme švestky.
Pečeme asi 30 minut na 180°C, dokud okraje nezezlátnou.

Už jste pekli s datlemi?

FitBlogies

Ahoj, jmenuji se Petra. Mám tak trochu jiný pohled na svět a snažím se i v těžkých situacích zachovat úsměv a optimismus. A co pro mě znamená být fit? Je to nejen cvičení, strava a péče o tělo celkově, ale i ta duševní stránka, kdy je člověk sám se sebou vyrovnaný. Pokud by vás cokoliv zajímalo napište mi na mail: hawlovapetra@seznam.cz

Žádné komentáře :

Okomentovat