Základní rady pro vysněnou postavu V - Mějte se rádi


Na rady pro vysněnou postavu se tomto dílu podíváme z trochu jiného pohledu, možná malinko opomíjeného, ale přesto má svůj význam.
Snad každý z nás zažil chvilku, kdy na sobě chtěl něco změnit a v hlavě se mu začali hromadit věty. Jsem tlustá. Nejsem sexy. Co to břicho, nohy, atd.
Pojďme se ukázat pár rad, jak se mít rád.

Vnímejte, jak se k sobě chováte
Zamyslete se co si o sobě myslíte... Pokud to není nic pěkného, dovolili byste, aby vám takové věci říkal někdo jiný? Určitě by vás to ranilo. Tak proč si takovou bolest způsobovat sám(a) sobě? To samé platí i pro myšlenky zabalené do vtipu či sarkasmu, pořád tam je ten odpor k sobě samému.
Zkuste si vzít tužku a papír a vše co si o sobě myslíte napište.
Až budete mít hotovo, řekněte (klidně i zařvěte) STOP! Prostě udělejte cokoliv, čím uděláte "pomyslnou" čáru za takovým uvažováním.
V dalším kroku nahraďte všechny negativní myšlenky pozitivními.


Mluvte k sobě jako k někomu koho milujete
Zní to divně? Vůbec ne :). Jen si představte co pro vás vaše tělo dělá každý den. Dýchá pro vás, hýbe se, vydrží i všechny ty neřesti a my se mu odvděčujeme tím, že mu ještě nadáváme.
Zkuste si stoupnout před zrcadlo. Můžete být nazí, vzít si na sebe něco co vám sluší,... a říkat si nahlas věty o sobě, které vás potěší. A opakovat si je každý den, klidně i vícekrát za den, třeba pokaždé když kolem zrcadla projdete.


A pokud vás zase nějaká negativní myšlenka napadne, zaradujte se, že jste ji rozpoznali. I to je velký úspěch, protože už víte, jak takovou myšlenku změnit nebo jí můžete nechat jen proplout vaší myslí a nedávat jí větší prostor, je spousta lepších věcí, kterými se můžeme zabývat.

Právě to jak na sebe nahlížíme dokáže ovlivnit celý náš život. A může se klidně stát, že až se začnete mí rádi, lidé kolem si toho všimnou a budou se vás ptát jak jste to udělali.

Petra

FitBlogies

Ahoj, jmenuji se Petra. Mám tak trochu jiný pohled na svět a snažím se i v těžkých situacích zachovat úsměv a optimismus. A co pro mě znamená být fit? Je to nejen cvičení, strava a péče o tělo celkově, ale i ta duševní stránka, kdy je člověk sám se sebou vyrovnaný. Pokud by vás cokoliv zajímalo napište mi na mail: hawlovapetra@seznam.cz

Žádné komentáře :

Okomentovat