I v zimě lze běhat


S chladnými dny jsem začala přemýšlet, jak a jestli vůbec budu běhat v zimě... Dny jsou krátké a chladné a člověku se moc nechce do té zimy vylézat. 
Naštěstí, stejně jako předešlé roky, počasí přeje venkovním sportovcům 🏃. Už jsem párkrát vyběhla, musím říct, že mě to snad bavilo více, jak v teple, užívala jsem si barvy podzimu a tempo se přece jen na zimu trochu zvolní, nemusíme podávat vrcholné výkony.

Je spoustu věcí, na které je potřeba před vyběhnutím v zimě myslet. Základem je dobře se obléknout, lepší je více tenkých vrstev než jedna tlustá mikina a vždy bychom se měli obléknout tak, jakoby bylo venku asi o 5-10°C více, běháním se zahřejeme.
Hlavním problémem se kromě chladu stává denní světlo, kterého je pomálu a běhání za světla se tak pro některé stává nadlidským úkolem. Pro tyhle případy jsem si vybrala čelovku. I když bydlím ve městě a většina běžeckých tras je osvětlená, tak je čelovka super věc, nejen že mi posvítí několik metrů před sebe a vidím kam šlapu (nebo jestli nešlapu do psích ehm... víte čeho 💩), ale zároveň jsem vidět i pro ostatní, protože kromě předního bílého reflektoru má i zadní mini reflektor jak s bílým, tak i s červeným režimem. Skvěle drží a ani déšť a prach nejsou problém (má stupeň ochrany IP X6). Seženete ji v e-shopu Affekt a pro dámy ji mají i v růžové barvě 😊.


A kdo neběhá, tak ji využije třeba na běžky, kolo, při chůzi po temných silničkách a cestách, jako vánoční dárek a v netradičním použití by se mohla hodit i našim drahým polovičkám, které si u domácích oprav stěžují na nedostatek světla... vyzkoušeno doma 😉.

Máte čelovku nebo používáte něco jiného na běh za tmy?

Petra

FitBlogies

Ahoj, jmenuji se Petra. Mám tak trochu jiný pohled na svět a snažím se i v těžkých situacích zachovat úsměv a optimismus. A co pro mě znamená být fit? Je to nejen cvičení, strava a péče o tělo celkově, ale i ta duševní stránka, kdy je člověk sám se sebou vyrovnaný. Pokud by vás cokoliv zajímalo napište mi na mail: hawlovapetra@seznam.cz

Žádné komentáře :

Okomentovat