DIY - 3 vánoční dárky na poslední chvíli


Někdy člověk nestíhá nakoupit dárky, neví, co by byl nejvhodnější dárek a nebo třeba nemá tolik peněz, aby mohl pořídit nějaký dárek všem, které má rád.
Tak jsem pro vás připravila 3 tipy na jedlé dárky pro vaše blízké.

Grilovací koření bez soli

1 díl celého černého pepře (lepší je namlít si čerstvý pepř)
1 díl celého kmínu
1 díl majoránky
1 díl sušeného granulovaného česneku
3 díly mleté červené papriky
1/2 dílu mleté uzené papriky
(kdo chce může přidat i chilli)

Na mlýnku nameleme dohromady pepř a kmín. Pak už jen vrstvíme jednotlivá koření do skleničky, aby se nám vytvořily rozdílně barevné vrstvy. Poslední vrstva by měla být asi 2 cm od okraje skleničky, aby v ní zůstalo dostatek místa pro promísení koření před prvním použití.


Sůl s rozmarýnem a česnekem

(cca 1 malá sklenička)
hrst čerstvého rozmarýnu
3 stroužky česneku
hrubozrnná sůl

Rozmarýn nahrubo rozmixujeme s česnekem a dáme sušit (do trouby na 50°C nebo do sušičky). Poté dáme bylinky do skleničky zasypeme solí a promícháme.

Tip: můžeme použít jakékoliv oblíbené bylinky a koření i sušené (toho ale dáváme asi o 1/2 méně proti čerstvým surovinám)

Polévkové koření

(cca 3 malé skleničky)
3 menší mrkve
1 větší petržel nebo pastiňák
1/4 malé bulvy celeru
1/2 pórku
3 stroužky česneku
cca 0,5 kg hrubozrnné soli

Všechnu zeleninu nahrubo rozmixujeme, rozložíme v tenké vrstvě a dáme sušit (do trouby na 50°C nebo do sušičky). Usušenou zeleninu smícháme se solí a plníme do skleniček.

Tip: můžeme přidat i libovolné sušené bylinkyPřeji vám krásné Vánoce ✨🌲⛄🌠
Petra

FitBlogies

Ahoj, jmenuji se Petra. Mám tak trochu jiný pohled na svět a snažím se i v těžkých situacích zachovat úsměv a optimismus. A co pro mě znamená být fit? Je to nejen cvičení, strava a péče o tělo celkově, ale i ta duševní stránka, kdy je člověk sám se sebou vyrovnaný. Pokud by vás cokoliv zajímalo napište mi na mail: hawlovapetra@seznam.cz

2 komentáře :