Polévka z mědvědího česneku


I když už je sezóna medvědího česneku za chvíli skončí, přece jen jeden recept taky přidám... na super jednoduchou, rychlou a zdravou polévku. Medvědí česnek je jedna z prvních jarních bylinek po zimě prospívá při očistě těla a nabírání nových sil. Stejně jako normální česnek je i tento přírodní antibiotikum.


Polévka z medvědího česneku

5 středních brambor
2-3 velké hrsti nasekaného medvědího česneku
1 l zeleninového vývaru nebo vody
1-2 lžíce lahůdkového droždí (nemusí být)
sůl a pepř

Oškrábané a nakrájené brambory dáme vařit do vývaru nebo vody dokud nejsou měkké. Poté přidáme nasekaný medvědí česnek (je lepší jej nasekat na malé kousky, listy v sobě mají vlákna, která se špatně mixují), přidáme droždí a podle chuti osolíme a opepříme. Polévku můžeme ozdobit trochou čerstvého nakrájeného medvědího česneku, slunečnicovými semínky nebo jarními bylinkami (třeba i sedmikráskami).

Dobrou chuť a nezapomeňte soutěž stále trvá 😊🏃 (odkaz).
Petra


FitBlogies

Ahoj, jmenuji se Petra. Mám tak trochu jiný pohled na svět a snažím se i v těžkých situacích zachovat úsměv a optimismus. A co pro mě znamená být fit? Je to nejen cvičení, strava a péče o tělo celkově, ale i ta duševní stránka, kdy je člověk sám se sebou vyrovnaný. Pokud by vás cokoliv zajímalo napište mi na mail: hawlovapetra@seznam.cz

Žádné komentáře :

Okomentovat